Granit Xhaka shënon golin më të lehtë në karrierë

Zvicra ka shënuar dy gola të shpejtë kundër Hungarisë dhe po fiton 2:0.

Zvicra po fiton 2:0 kundër Hungarisë. Golin e parë e realizoi mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka, në minutën e 18’të. Ky ndoshta ishte goli më i lehtë në karrierë, pas një gabimi nga portieri mysafirë.

Kurse për 2:0 realizoi në minutën e 20’të Fabian Frei.