Alexis Sanchez është ‘ende’ lojtar i Arsenalit

Alexis Sanchez para pak ditësh u largua nga Arsenali për tu transferua te Manchester United.

Sulmuesi kilian arriti që ta kompletoj kalimin te ‘Djajtë e Kuq’, por ai ende është lojtar i skuadrës londineze në rrjetin social Facebook.

Sanchez uke se ka harruar që ka llogari zyrtare në rrjetin social më të madh në botë, pasi në Twitter dhe Instagram, ai ka shkruar që është lojtar i Manchester United, përcjell ORAinfo.

Kiliani u largua nga Arsenali, pasi dëshiron që të fitoj trofe të mëdhenj, pasi te londinezët nuk arriti që ta bëjë që disa vite./ORAinfo/