Lajmi i Fundit: Vdes aktorja e njohur në moshë të re

Aktorja austriake, Cathy Godbold, ka vdekur në moshën 43-vjeçare, pas një beteje 10 vjeçare me kancer të trurit.

Cathy ishte më e njohur për rolin e saj në serialin televiziv australian-kanadez, Saddle Club, në të cilin ajo luajti si Deborah Hale Regnery.

Sipas Sydney Morning Herald, aktorja vdiq në spital pasditen e djeshme si pasojë e një tumori të trurit terminal.

Ajo u diagnostikua fillimisht në vitin 2007, kur ajo iu nënshtrua trajtimit dhe operacionit për të hequr një tumorin por në janar të këtij viti u tha se kanceri ishte kthye.