Dalin detaje të reja të rolit të Adelinës në ‘O sa mirë’

Vetëm pak kohë pasi paralajmëroj se do të largohet nga muzika për t’iu përkushtuar aktrimit, Adelina Ismailin e pamë pjesë të serialit “O sa mirë”.

Ndryshe nga të famshmit tjerë që sprovojnë veten në aktrim në këtë serial, këngëtarja e njohur nuk do të jetë më vetëm mysafire.

Adelinën do ta shohim sërish. Ajo tashmë është bërë pjesë e kastës së aktorëve të serialit dhe do të ketë rolin e drejtoreshës së shkollës së famshme.

Adelina tashmë ka arritur një marrëveshje me epikën realizuese të “O sa mirë”, por nuk do ta shohim në çdo episod.

GazetaExpress mëson se pjesëmarrja e saj në këtë projekt do të jetë afatgjatë me shfaqje të kohë pas kohëshme.

Sigurisht arsye për këtë është edhe jeta e saj në Zvicër pranë bashkëshortit dhe djalit të saj e larg Prishtinës ku dhe realizohen pjesa më e madhe e xhirimeve.

Ndryshe kjo nuk është hera e parë që Adelinën e shohim si aktore. Këngëtarja ka qenë pjesë e disa skeçeve të humoristit Sevdai Radogoshi dhe më vonë edhe te “Stupcav”.

Interesante për të ardhmen do të ishte ta shohim në ndonjë rol serioz në ndonjë projekt filmik a po serial.