Një nga arsyet kryesore që çon në grindje familjare apo në ndarje të çifteve është gjendja e keqe ekonomike. Megjithëse ju mund të keni mjaftueshëm të ardhura, ndoshta thjesht nuk jeni një menaxhues i mirë i parasë dhe paga u “fluturon” që në fillim të muajit.Megjithatë, një udhëzues supersticioziteti, i...
Ky është momenti i tmerrshëm kur tre të rinj kanë filmuar veten e tyre aksidentalisht duke u mbytur. Chetan Khatik, 28 vjeç, Sudarshan Chandel, 22 vjeç, dhe Radheyshyam Khatik, 27 vjeç, gjatë një udhëtimi me biçikletë në Rajasthan të Indisë ndaluan për tu larë në një pellg uji. Por pavarsësisht se...
Ekzistojnë dy truqe të cilat mbase për to nuk keni ditur – dritaret PVC kanë pozitën dimërore dhe verore të cilat lehtë mund të përshtaten. Mirëpo, më parë duhet të verifikoni a i keni vidat speciale të cilat gjenden në skaje anash të krahut të dritares në të cilën gjendet...
Një kinez ka bërë një veprim të rrezikshëm, por tejet njerëzor. Ai i ka dalur përpara një motoçiklete e cila e kishte humbur drejtimin dhe po shkonte drejt një vajze të vogël. Në atë moment, kinezi është hedhur para motoçikletës duke e penguar për të shpëtuar vajzën pa lëndime. Vetë kinezi...
Për personin që do të bjerë në dashuri me djalin tim, Unë nuk jam e sigurt kur do t’ja jap këtë letër. Ndoshta disa dekada pasi të martohesh me tim bir, ose në një ditë të rastësishme, kur unë ta shoh të arsyeshme. Kurdo që ta marrësh këtë letër unë shpresoj...
E kujtoni videon “Milioneri me kancer”? Një djalosh milioner i dhënë pas dynjasë, sprovohet me kancer. Mjekët i thonë se nuk do të jetojë më shumë se disa muaj. SOT KA #VDEKUR, jo disa muaj pas shfaqjes së sëmundjes, por disa vjet! Pasi kuptoi sëmundjen e rëndë, ndryshoi stilin e jetës,...
Një nënë e re e cila fotografoi djalin e saj në makinë të rrobave dhe u filmua duke e hedhur atë në tokë sikur të ishte një kukull, është duke u hetuar nga policia. Për Courtney Sewart, nënën që e keqtrajtoi djalin e saj 2 vjeç e gjysmë Caleb, që...
Me dhjetëra persona vdesin çdo vit në Dhaka të Bangladeshit teksa punojnë për të pastruar pusetat e bllokuara. Ata nuk kanë asnjë veshje mbrojtëse dhe zhyten në ujëra të ndotur, duke rrezikuar jetën nga problemet shëndetësore që mund të iu shfaqen. Dhaka është një qytet me 14 milionë banorë dhe vuan...
Ai është miliarder, por kjo nuk e shpëton nga sëmundja e kancerit. Ai paguan miliarda, por nuk ka shpresa për shërim. Sipas tij jeta nuk mund të blihet me para, ndaj si një besimtari i devotshëm, ai dhe sëmundjen edhe vdekjen i quan dhurata nga Allahu. Në videon e mëposhtme Aliu...
Ella Washington, 89-vjeçe, nga SHBA-të, ka diplomuar në universitetin Liberty të Virginia, por ajo thotë se nuk e ka ndërmend të ndalet me kaq, pasi dëshiron të vazhdoj studimet dhe të regjistroj edhe magjistraturën. Siç raportojnë mediat amerikane, ajo ishte e martuar shumë e re dhe kishte krijuar familje. Dhe për...