Motra më e vogël e mbretëreshës së Holandës Maxime është gjetur e vdekur në banesën e saj në Buenos Aires, bëjnë të ditur zyrtarë argjentinase. Vdekjen e 33 vjeçares Ines Zoregijete e kanë konfirmuar dje zyrtarë nga zyra e prokurorit të Argjentinës.
Gjykata suedeze ka dënuar me burgim të përjetshëm uzbekun, Rakhmat Akilov, për shkak të një sulmi me kamion që ka lënë të vdekur pesë persona në Stokholm vitin e kaluar. Akilov “është shpallur i fajshëm për vepër terroriste për vrasje në pesë raste. Dënimi është vendosur për burgim të përjetshëm”,...
Ai ishte në rrugë së bashku me babain e tij, kur papritur një predhë ra mbi ta. Ai nuk mundi të ecë më. Abdullahu 10 vjeçar nga Halepi i Sirisë, thotë se i mungojnë shumë shokët dhe shkolla, dhe se nuk mund ti harroj kujtimet që i ishte para...
Presidenti rus Vladimir Putin është takuar me princin e Kurorës së Abu Dhabi, Mohammed bin Zayed Al Nahyan, pas një vizite të këtij të fundit në kryeqytetin Rus, Moskë. Pas bisedës dhe takimit, Putin e ka ftuar Princin për të parë makinën e tij nga projekti i ri “Kortezh”....
Fshati amerikan Supai është fshati më i largët në 48 shtetet amerikane, dhe e vetmja mënyrë për të arritur atë është me helikopter ose në këmbë. Diku 5.5 milionë turistë e vizitojnë Kanionin e Madh në Shtetet e bashkuara të Amerikës, por velëm pak prej tyre vërejnë që në të...
Presidenti rus, Vladimir Putin ia ka treguar brendësinë e limuzinës së tij Princit të Kurorës së Abu Dhabit, Mohammed bin Zayed Al Nahyan, i cili po viziton Moskën. Pas bisedimeve, Putin e ftoi princin për të kontrolluar makinën e tij nga projekti i ri ‘Kortezh’. Ndërsa ata iu afruan limozinës së...
Gjermania është vënë në ‘alarm’, pasi dy luanë, dy tigra dhe një jaguar kanë arritur që të dalin duke u arratisur nga një kopsht zoologjik në Lünebach. Autoritetet lokale i këshilluan banorët të qëndronin brenda shtëpive të tyre dhe të njoftonin policinë nëse shihnin ndonjë nga pesë grabitqarët, transmeton Indeksonline. Policia...
Një lopë e cila u arratis nga ferma e saj në Bullgari dhe kaloi jashtë kufirit të BE-së, duhet të vritet për shkak të rregullave të sigurisë. Penka, një lopë e kuqe shtatzënë që ishte “arratisur”, u largua nga kopeja e saj pranë fshatit Kopilovtsi, duke humbur në...
Franca qendrore është kapluar këto ditë nga një stuhi e rëndë e motit me të reshura të ashpra e shkarkime të vetëtimës, transmeton Gazeta Metro. Kamerat me kuadër në Kullën Eiffel në qendër të kryeqytetit francez, Paris, kanë kapur momentin kur vetëtima ka goditur këtë strukturë, duke dhuruar pamje të...
Izraeli përgjon varkën e Gazas pas lundrimit për të thyer bllokadën Forcat detare të Izraelit e kanë përgjuar anijen palestineze për orë të tëra pasi kishte lundruar në gjirin e Rripit të Gazës, transmeton arbresh.info. Brenda varkës kishte 25 palestinezë të cilët po transferoheshin në portin Ashdod, ka bërë të ditur...

/// te rekomanduara

- reklama -