Vërshohen nga uji banesat në Prishtinë

Të reshurat e shumta dëme kanë shkaktuar edhe në Kosovë.

Bodrumet e ashensorët e disa ndërtesave në Rrugën B në Prishtinë u përmbytën, njofton Klan Kosova.

Banorët thonë se u dëmtuan, derisa shtojnë se edhe uji i pijes është kontaminuar dhe nuk guxojnë ta përdorin.