Një i ri ka humbur jetën para rreth një ore në një aksident me motoçkletë në fshatin Sankoc të Komunës së Drenasit. Rastin e ka konfirmuar për “Indeksonline” Komandanti i Trafikut Rajonal të Prishtinës, majori, Milaim Fejzullahu. “Para rreth një ore ka ndodhur vet-aksidenti në fshatin Sankoc të Drenasit . Dyshohet...
Para disa minutave ka ndodhur një gjuajtje me armë zjarri te Fakulteti i Filologjisë në Prishtinë, raporton Gazeta Express. Policia ka dalur në vendin e ngjarjes dhe nuk dihet nëse dikush është lënduar nga kjo gjuajtje. Express do të ju mbajë të informuar për këtë rast... Foto nga vendi i ngjarjes:
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të mërkurë në Seregno të Italisë, aty ku ka mbetur e vdekur një grua 34 vjeçare me origjinë nga Shqipëria. Media italiane raporton se vrarësi i gruas është vetë bashkëshorti i tij, një shtetas maroken i moshës 35 vjeçare. Ngjarja ka ndodhur në...
Njihet si fenomeni rikoshe e ndodh kur një predhë godet disa caqe me një të shkrepur. Këtë dukuri, e përjetuan edhe dy banorë të Gjilanit, por fatmirësisht, pa pësuar me jetë, njofton Klan Kosova. Atje një burrë, aksidentalisht e qëlloi veten e me pas plumbi e goditi edhe gruan e tij....
Një nxënëse e shkollës së mesme të mjekësisë “Luciano Motroni” në Prizren, identiteti i së cilës nuk është bërë i ditur nga zyrtarët e Policisë së Kosovës, dyshohet se ka kryer vetëvrasje në rrugën “Turgut Ozal” në Prizren, duke u hedhur nga një ndërtesë në ndërtim e sipër. Sipas zyrtarëve...
Si pasojë e një vetëaksidenti në rrugën nacionale Prishtinë- Mitrovicë, në rrethrrotullimin afër fshatit Mazgit, një person ka humbur jetën dhe tre të tjerë janë lënduar. Komandanti i trafikut rajonal në Prishtinë Milaim Fejzullahu tha se aksidenti ka ndodhur rreth orës 22:30. “Një 32 vjeçare ka humbur jetën në aksident dhe...
Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Kamenicë, është njoftuar nga Qendra e Mjekësisë Familjare në Kamenicë se me datën 24 maj 2018, në orën 00:40, nga familjarët është sjellë pa shenja jete fëmija L. B., i lindur më 2004 nga fshatin Karaçevë e Poshtme. Pas hetimeve të para në vendin...
Në orët e mbrëmjes së të martës, në fshatin Lubizhdë të Prizrenit, ka ndodhur një tentim vrasjeje si dhe shkaktim i rrezikut të përgjithshëm ndaj pjesëmarrësve në komunikacion. “Sipas raporteve hetimore thuhet se i dyshuari B. K. po lëvizte me automjet Audi A 3 nga Prizreni në drejtim të Suharekës,...
Kleant Çela, një 29-vjeçar nga Vlora është zhdukur prej 5 ditësh duke humbur kontaktet me familjen. Në momentin që është larguar nga banesa ka lënë një letër për familjen dhe të fejuarën, ndërsa nënës i ka thënë se do të shkojë në spital, pasi ‘ka probleme me kurrizin dhe do...
Një i ri rreth moshës 30 vjeçare është gjetur i mbytur në bunarin e fqinjit në rrugën “27 nëntori” në Kodrën e Trimave në Prishtinë. Rasti ka ndodhur rreth orës 19:30, njofton Klan Kosova.