Kështu u sulmua Policia e Kosovës dje në veri, Serbia po e fsheh sulmuesin

Një person me xhaketë të kaltër dhe një kapele në kokë është personi i cili goditi njërin nga pjesëtarët e Forcave Speciale të Policisë së Kosovës, gjatë përpjekjes së djeshme për të hyrë në sallën ku ndodhej Marko Gjuriq
Mediat serbe shkruajnë se personi në fjalë është dërguar në një lokacion të fshehtë në Serbi, pasi është në kërkim nga Policia e Kosovës për sulm ndaj zyrtarit të tyre.

“Lokacioni i tij aktualisht është një sekret i mbajtur rreptësisht dhe ndodhet në territorin e Serbisë qendrore tha një burim”, tha një burim për Telegraf.rs.

Ngjarja e djeshme në veri të vendit ndodhi pasi Marko Gjuriq nuk respektoi ndalesën për të hyrë në Kosovë.

via GIPHY