LAJME

Milaim Zeka, Deputeti i Nismës Socialdemokrate, ka reaguar pas rritjes së pagave që zyrtarët qeveritarë kanë bërë për vete. Lidhur me këtë, Zeka ka thënë se kjo rritje është kundër ligjit dhe se kjo nuk është paraparë në buxhetin...
Deputetja boshnjake, e cila është pjesë e Grupit 6+ në Kuvendin e Kosovës, Duda Balje qëndron mirë me para të ruajtura në institucione financiare. Në bankat e qytetit të Prizrenit, familja e saj, respektivisht bashkëshorti, del se janë të kursyera...
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli vazhdon të mbetet politikani më i pasur në Kosovë. Deklarimi i pasurisë pranë Agjencisë Kundër Korrupsionit tregon pasurinë e tij milionëshe – të luajtshme dhe të paluajtshme. Pasuria e luajtshme dhe e paluajtshme e...
Agjencia Kundër Korrupsionit ka publikuar deklarimin e kryeministrit ku shihet se Haradinaj sa i përket të hyrave vjetore, ai përfiton rreth 90 mijë euro. E përveç parave cash, pasuria e tij arrin gati në 1 milion Kryeministri i Kosovës, Ramush...
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Teuta Rugova, vozit një veturë luksoze. Në deklarimin e pasurisë, tregohet se vajza e presidentit të ndjerë posedon një veturë të tipit “Audi Q5” e cila kushton 25.000 euro. Ndërsa, Rugova ka treguar se posedon...
Një femër në Klinë të Pejës gjatë ditës së djeshme është dhunuar seksualisht. Viktima e komunitetit egjiptian e ka raportuar rastin në polici. Hetimet për këtë punë tashmë kanë nisur, ndërkohë që me vendim të prokurorit rasti vazhdon në procedurë...
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizja Vetëvendosje, Adem Mikullovci, ka deklaruar pasurinë e tij në Agjencinë Kundër Korrupsion. Në formular ka paraqitur 7 mijë e 420 euro para të gatshme në njërën prej bankave në Kosovë. Si pasuri...
Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka deklaruar pasurinë e tij në Agjencinë e Kundër Korrupsionit.Lladrovci pasuri të paluajtshme në të cilën hyjnë shtëpia, banesat, parcelat e tokës, zyra, kapin çmimin e 899 mijë e 250 euro.Ai ka...
Sulejman Çuni, babai i 19-vjeçares Xhuljeta Çuni, ishte në Greqi kur vajza e tij u vra nga Xhafer Mata. Në një intervistë dhënë për gazetarin Spartak Koka, në emisionin “Opinion” u diskutua për vrasjen që tronditi “Don Boskon” në kryeqytet...
Elita para dy vjetëve kishte ardhur ta takojë babain e saj në Kosovë, por ai e kishte refuzuar, raporton T7. Në këtë vend pushon trupi i 24 vjeçares, Elita Barisaite. Vajza nga Austria u varros të dielën në varresat e Prishtinës...

/// te rekomanduara

- reklama -