Një shqiptar i moshuar ua ka ftohur djemve të rinj në një palestër ushtrimesh. Me plis në kokë, ky i moshuar është parë duke përdorur një pajisje për ushtrime, teksa ka treguar se çfarë muskujsh ka. Nuk dihet se në ç'vend është xhiruar duke bërë ushtrime plaku shqiptar, por videoja tashmë po bën...
Ezani është thirrja e myezinit që bëhet pesë në ditë për të ftuar besimtarët në lutje Besohet që ezani ka përfitime të shumta në shëndetin e njeriut në qetësimin e nervave. Por, njerëzit në Azerbajxhan thonë se thirrja e ezanit nuk ka efekt vetëm tek njerëzit, por edhe tek kafshët e...
Prezervativët ndoshta iu kanë bezdisur dhe nuk iu kanë lënë që të argëtoheni 100%? Gratë kanë përdorur për vite me radhë pilula, mbështjellëse dhe implante, por një formë e re e hatashme e kontraceptivit për meshkuj do të jetë në përdorim në vitin 2018.Një xhel që parandalon shtatzënitë e padëshiruara. Por...
Një teknik i baterive kishte qenë në pauzën e drekës kur kishte vërejtur tymin që vinte nga kamioneta e tij. Por kulmi kishte qenë kur ky ishte afruar dhe ishte befasuar kur kishte parë se shishja e ujit kishte marr zjarr në veturën e tij “Kam shikuar dhe kam vërejtur se...
Dita në Tokë do të bëhet më e gjatë, pasi Hëna është duke lëvizur më larg, kanë konfirmuar shkencëtarët. Por mos u shqetësoni pasi për të fituar një orë që dita të bëhet më e gjatë, nevojiten miliona vite, thonë shkencëtarët. Një ditë zgjati vetëm 18 orë rreth 1.4 miliardë vjet...
Gjatë gushtit të vitit 1981, një burrë, me gruan e tij ishin duke u kthyer në Britani nëpërmes Francës. Në këtë udhëtim midis Alenkonit dhe Roue-it, nuk mund të saktësohej koha e saktë. Ata ishin duke vozitur përgjatë një rruge tepër të ngushtë dhe, në një moment, u ndalën...
Një maçok britanik, që mendohet të jetë më i vjetri në botë, ka festuar ditëlindjen. Rubble mbushi 30 vjeç më 1 qershor. Kafsha shtëpiake jeton me pronaren Michele Heritage, e cila i organizoi një festë me disa nga gjërat më të preferuara të tij dhe një tas me qumësht.
Ndodh shpesh që pas një rige shiu të shfaqet një ylber. Në distanca më të largëta syri i njeriut mund të shohë edhe disa të ngjashëm. Por rrallë duket se ndodhë që ylberët të shfaqen shumë afër njëri-tjetrit. Kjo ka ndodh sot edhe në Kosovë. Në lumin Sitnica, në pjesën veriore...
Në maj të këtij viti, mijëra njerëz që jetonin afër vullkanit në Hawaii u detyruan të evakuohen, pasi llava përfshiu një pjesë të madhe të qytetit. Por, këtu ka diçka të çuditshme. Përse njerëzit vazhdonin të jetonin në këtë vend, kur dihej që në vitin 1983 shpërtheu vullkani i njëjtë...
(CNN) – Historia i mbyllë disa sekrete që na lenë neve me shumë spekulime, teori, dhe konspiracion. Një mister mund të zgjasë për shumë kohë, mund të harrohet, mund të mos harrohet asnjëherë, dhe mund të tentohet kohë pas kohë përsëri të tentohet të mirët vesh për të vërteten. Këto janë...

/// te rekomanduara

- reklama -