Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau, ishte tue e prezentue shefen e re të policisë kanadeze, kur dy policëve që po qëndronin në skenë i ra të fiktë. Gjatë ceremonisë që zgjati 45-minuta, dy anëtarë të Policisë Mbretnore Kanadeze humbën ndjenjat. Rreshteri Tammy Patterson, ka thanë se “asht normale që policëve t’ju...
Një qen që është treguar tepër i shpejtë ka gëzuar një ikje të pabesueshme nga një numër ujqërish, në borë të dendur në malet e Italisë jugoreSipas mediave të huaja, bëhet fjalë për pamje të mrekullueshme të marra nga banori lokal Paolo Forconi që tregojnë qenin, pasi sulmohet...
Në fshatin Dinosha të Malit të Zi ekziston një pemë nga e cila rrjedh uji. Ky fenomen zakonisht shkaktohet nga reshjet e bollshme, të cilat i tejkalojnë burimet nënujore, dhe presioni shtesë spërkatet në sipërfaqe, së bashku me rrënjët e pemëve, raporton “b92”. Druri i treguar në video ishte i zbrazët,...
Çiftet shpesh herë përballen me situata të sikletshme ose me tradhëti. Kjo e fundit mund të shkaktojë edhe ndarje. Shpesh vajzat dhe djemtë, sidomos në kohën e sotme atë të Instagramit, e kanë shumë të vështirë të krijojnë besim për marrëdhënien e tyre në një lidhje. E duket se kjo gjë...
Pronari i një apartamenti në Uells është filmuar nga kamera e fshehtë duke i ofruar një gruaje banesën me qira pa pagesë, në këmbim të favoreve seksuale. Mediat britanike shkruajnë se së fundmi në Uells është përhapur një fenomen i ri, ku pronarët e shtëpive ofrojnë qira falas apo me...
Në emisionin e sotëm të mëngjesit në Ora News, Zogu i Tiranës ka pyetur kalimtarët se çfarë do të bënin nëse do kishin vetëm 24 orë jetë. Dhe mes kalimtarëve, radha i ka ardhur edhe një të moshuari, i cili ka shokuar me përgjigjen e tij. E gjithë biseda mes Zogut...
Hysni Rexha nga fshati Osekhillë e Gjakovës jeton me ujq. Ai ka katër ujq, ku njërit pre tyre i ka vënë emrin Trump. Ai ka thënë për Klan Kosova se për të ujku me emrin Alfa është lideri i kopesë, të cilën e ka ai. Ai ka thënë se qysh i...
Autoritetet kineze po përpiqen të menaxhojnë atë që mund të quhet si fatkeqësia më e rëndë mjedisore në histori, pasi një tanker nafte shpërtheu në det të hapur. Bëhet fjalë për anijen iraniane ‘The Sanchi’ e goditur gjatë fundjavës dhe që është përmbytur tashmë. ‘Sanchi’ mbante një sasi prej 136,000 ton,...
Një djalë tetë-vjeçar dhe nëna e tij, të pastrehë, më në fund morën strehim shtetëror në Michigan, kështu që gjithçka që donte për Krishtlindje ishte një shtrat i ngrohtë. Daeyrs dhe nëna e tij Dionna, nga Detroiti, kaluan pjesën më të madhe të jetës si të pastrehë nëpër rrugët e...
Një ngjarje aspak e zakonshme ka ndodhur në një restorant në Hengyang City në provincën jugore të Hunan me 20, dhjetor 2017. Siç shihet edhe në video, peshku i pjekur i bërë gati për tu seruar, nisi të lëvizte! Shiko per me shum.

/// te rekomanduara

- reklama -